Program
Startujemy samochodami z Katowic o godz. 8.00. W Zakopanym ok 10.30. Samochody na parking w centrum i busami na Nedzówkę. Tam rozpoczynamy wędrówkę. Szlakiem czerwonym na Przysłop Miętusi, skąd szlakiem czarnym nad reglem do doliny Małej Łąki. Doliną, szlakiem żółtym, podejście na przełęcz Kondracką (1725 m n.p.m. – wysokość Babiej Góry), skąd szlakiem niebieskim na Giewont (1895 m n.p.m. – najwyższy punkt tego dnia wędrówki), i zejście do Schroniska na Hali Kondrackiej. Tam ciepły posiłek i nocleg.
Mapa podróży
Kolejnego dnia, po śniadaniu, ruszamy o godz 8.00 szlakiem zielonym w kierunku przełęczy pod Kopą Kondracką, gdzie zmieniamy na szlak czerwony – grzbietowy i zmierzamy, przez Suche Czuby i Kasprowy Wierch (1895 m n.p.m.) na Świnicę (2301 m n.p.m.). Ze Świnicy, szlakiem czerwonym i niebieskim, przez przełęcz Zawrat, schodzimy do schroniska Murowaniec. Tam ciepły posiłek i nocleg.
Mapa podróży
Mapa podróży
Czwarty dzień wędrówki. Śniadanie w schronisku i wyjście o godz 8.00. Podejście na Czarny Staw pod Rysami (1583 m n.p.m.) skąd szlakiem zielonym, obok Kazalnicy (najwyższej pionowej ściany w Tatrach, ponad 500 m), na Przełęcz pod Chłopkiem (2307 m n.p.m.). Powrót tym samym szlakiem do schroniska przy Morskim Oku, i dalej doliną Białki do Palenicy Białczańskiej, a następnie busem do centrum Zakopanego.