Program
1 dzień. Dojeżdżamy samochodami na Toporową Cyrhlę, do pensjonatu, skąd wyruszamy na szlak, na Kopieniec Wielki (1328 m n.p.m.). Z Kopieńca, przez polanę Olczyska, na Nosal (1206 m n.p.m.) i w dół do Kuźnic.
Mapa podróży
2 dzień. Z Brzezin docieramy do Murowańca, skąd przez dolinę Pańszczycy docieramy na przełęcz Krzyżne (2112 m n.p.m.). Z przełęczy do schroniska w dolinie Pięciu Stawów, i przez dolinę Roztoki i Rybiego Potoku do Palenicy Białczańskiej.